Popüler Kültür vs. Hayatın Gerçekleri | Youtube Keşfim: The Financial Diet

Sizlere yeni keşfettiğim süper bir kanaldan bahsetmek istiyorum: The Financial Diet. Önce aşağıdaki videosuna denk geldim.

Sizler de fark etmişsinizdir gitgide herkes 10-15 adımlı cilt bakım rutinlerini ve kullandığı ürünleri paylaşmaya başladı. Çoğu kişisel deneyim üzerine tavsiye etse de aslında pek çoğu bu konuda yetkin değil. Videoda bu sektörün ne kadar büyüdüğünden ve insanların bu reklamlardan etkilenip ne kadar para harcadıklarından bahsediyor. Oysaki bu paylaşımları yapanların çoğu sadece bu ürünleri kullanmakla kalmıyor ekstra estetik uygulamalar da yaptırıyorlar (ve çoğunun geçim kaynağı zaten iyi görünmeleri üzerine). Ancak bunları “çoğu” paylaşmadığı için insanlar yanlış yönledirilmiş oluyor ve belki de pek fayda göremeyecekleri ürünlere bütçelerinin önemli bir kısmını ayırıp yine de ünlüler gibi görünemiyorlar.

Böyle içeriklere çok denk gelmediğim için ilgimi çekti ve diğer birkaç videolarına daha baktım.

Bu videolarında artık neredeyse tüm ürün çıkartmaları yapılmış olan #Girlboss‘tan ve etkisini kaybedişinden bahsediyorlar:

Bazı dizileri izlersiniz ama “Ya bu karakter o işiyle bu hayatı nasıl karşılayabiliyor?” diye düşünürsünüz ya. Öyle görünüyor ki, o karakterler gerçekten yaşasalar aslında o hayatı karşılayamayacaklar. Ama bilinçaltınıza yerleştikleri için size bir şekilde daha az kazanıyormuşsunuz gibi hissettiriyorlar. İşte bu videolar da onlardan iki örnek:

Bunlar da ilginizi çekebilecek diğer bazı videoları:

Keyifli seyirler…

Reklam

Popüler Kültür vs. Hayatın Gerçekleri | Youtube Keşfim: The Financial Diet” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.