Baro Dersleri 15 Haziran’a Kadar Online Olarak Devam Edecek

Koronavirüs nedeniyle Baro dersleri Mart ayında önce ertelenmiş ardından da bu süre 30 Nisan 2020’ye kadar uzatılmıştı. Ancak sürecin uzaması ve fiziksel ortamda ders yapmanın sağlık açısından güvenli hale gelmemesi sebebiyle derslerin devamı için alternatif yollar masaya yatırılmaya başlandı.

Bu kapsamda 15.06.2020 tarihine kadar staj eğitimlerine online programlar üzerinden devam edilmesine ve 2019-2020 staj dönemine özgü olarak 40 saatlik seminer programının 6 ayrı online seminer şeklinde düzenlenmesine karar verilmiştir.
Staj Kurulunun aldığı karar ilgili karar aşağıdaki gibidir.

ANKARA BAROSU STAJ KURULU

Konu : Staj Eğitimi hakkında bilgilendirme

Kurulumuz divanı tarafından, pandemi sürecinde staj eğitiminin nasıl yapılacağı konusunda hem staj kurulu danışmanlarının görüş ve önerilerine başvurulmuş hem de stajyer avukatlardan gelen görüş ve öneriler kapsamında aşağıdaki hususlara yönelik yönetim kuruluna bilgilendirme yapılmıştır. Bu kapsamda yönetim kurulu tarafından, staj eğitiminin aşağıdaki hususlarda yapılması yönünde staj divanımıza bilgilendirme yapılmıştır.

Gelinen süreçte staj eğitiminin fiziki ortamda yapılmasının insan sağlığını önemli ölçüde etkilemesi ihtimaline binaen ilk etapta 15.06.2020 tarihine kadar staj eğitimlerinin online programlar üzerinden yapılmasına karar verilmiştir. Kullanılacak program konusunda takdir danışman avukata ait olmak üzere Zoom programının çoğulcu katılım sağlama imkanı olması nedeniyle tavsiye ediyoruz.

Eğitim saatleri ve müfredat haftalık olarak danışman tarafından belirlenecek olup, pratik çalışmalar ve BÇR çalışmalarının devamı önem arz etmektedir. Bu doğrultuda stajyer avukatlara, pratik çalışmaların ve BÇR’lerin gönderilmesini bu çalışmaların mülakat döneminde eksiksiz olması gerektiğini önemle hatırlatırız.

Mülakata girmeye hak kazanan stajyer avukatlarımızın, mülakatlarının da ilk etapta 15.06.2020 tarihine kadar online sistem üzerinden yapılmasına devam edilmesi yönünde karar alınmıştır. Mülakat konusunda stajyerler tüm eğitim konularından, BÇR raporlarından ve çektikleri olaydan sorumlu olmaya devam edecektir.

Staj eğitimi kapsamında verilen 40 saatlik seminer programlarının, pandemi süreci nedeniyle tamamlanması imkansız hale gelmekle birlikte, sadece 2019/2020 staj dönemine özgü olarak, 6 ayrı program üzerinden online seminer eğitimi izleyen stajyer avukatların bu eğitimi almış olmalarına karar verilmiştir. Online eğitim programlarının, Aile Hukuku, İş Hukuku, HMK, İnsan Hakları, Kişisel Gelişim Beden Dili, İcra-İflas Hukuku olmasına karar verilmiştir. Bu eğitimlerin hangi program üzerinden verileceği ayrıca duyurulacaktır.

Saygılarımızla

Ankara Barosu Staj Kurulu Başkanı
Av. Özgür Ökmen

Görsel:@gabrielbenois

Reklam

Baro Dersleri 15 Haziran’a Kadar Online Olarak Devam Edecek” üzerine 7 yorum

  1. Artık başka mecraları bırakıp duyurular ve benzeri her şey için sadece burayı takip etmeye başlayacağım 😀 Emeğinize sağlık

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.